Душ Шарко. Перевірено часом

Коли відомий невропатолог Жан Мартен Шарко розробляв систему лікування для своїх пацієнтів - використання контрастного душу для гідромасажу було не просто новаторським рішенням. Це було справжнім технологічним дивом для того часу - створити систему для рівномірного нагнітання води, підігрітої до точно розрахованої температури. Таке лікування в 19 сторіччі можна було отримати буквально в декількох європейських клініках.

Проте на початку 20-го сторіччя душ Шарко став дуже популярною процедурою в багатьох лікарнях і санаторіях по всьому світу. Його, разом з іншими видами гідромасажу і масажу, лікарі прописували при різних видах неврологічних порушень.

Але в у другій половині 20-го століття, через бурхливий розвиток фармакології ситуація змінилася. Фізіотерапевтичні процедури, включаючи душ Шарко - стали здаватися застарілими і непотрібними. Навіщо, якщо можна просто проковтнути чергову таблетку?

Втім, сьогодні душ Шарко та інші фізіопроцедури - знову активно застосовуються в лікуванні захворювань нервової системи, в травматології та ортопедії, а також реабілітації. Для правильного проведення процедури потрібно не просто спеціалізоване обладнання, а й досвідчений фахівець, що володіє необхідною кваліфікацією. 

Більшість установ, що пропонують душ Шарко в Харкові - використовує його лише в якості антицеллюлитной процедури. У нас в центрі душ Шарко застосовується для поліпшення самопочуття і в рамках реабілітаційних програм. 

Так, у душу Шарко, як і будь-яких інших медичних процедур, є протипоказання. Перед початком лікування вам необхідно буде проконсультуватися з лікарем нашого центру.